Poradnia psychologiczna Łódź

Menu główne


Psychiatra, psycholog i terapeuta dziecięcy i młodzieżowy

Oferujemy pomoc i opiekę neurologiczną, psychologiczną i psychiatryczną dla dzieci i młodzieży w postaci konsultacji, diagnostyki oraz psychoterapii i farmakoterapii.

Dzieciństwo to czas radości, niewinności i zabawy, a późniejsze dorastanie to okres kształtowania emocji i fizyczności - choć nie zawsze takimi są. Pewnym jest, że aby takimi pozostały warto o to zadbać. Zwłaszcza gdy u dzieci pojawiają się budzące niepokój zachowania niepożądane lub gdy z racji wieku brakuje sił i umiejętności, by poradzić sobie w tak trudnym okresie życia jakim jest dorastanie.

Tym bardziej, gdy trudności te wikłają dodatkowo:

  • autyzm
  • ADHD
  • lęki
  • depresja
  • trudności szkolne
  • fobia szkolna
  • zaburzenia zachowania
  • moczenie
  • padaczka
  • choroby neurologiczne

Jesteśmy tu by pomagać, oferujemy wsparcie, a także opiekę psychologa i psychiatry dziecięcego w Łodzi. Każdemu poświęcamy należytą uwagę, w celu stworzenia przyjaznych warunki do odpowiedniego leczenia. Nasi specjaliści są szczególnie uwrażliwieni na doświadczenia dzieci i młodzieży – są tak samo ważne, jak problemy dorosłych. Wspólnie będziemy szukać najlepszej drogi do zdrowia pacjenta.

Psycholog dziecięcy – Łódź

Przeprowadzamy badania psychologiczne (testy), oferujemy wsparcie psychoterapeutycznie oraz diagnozę psychiatryczną. Każde dziecko i nastolatek otrzyma kompleksową opiekę. Dzięki konsultacjom i wywiadowi dookreślimy naturę problemów Twojego dziecka, co pozwoli podjąć kroki w kierunku poprawy jego jakości życia. Wiemy, że każdy młody pacjent jest inny i ma indywidualne potrzeby. Dlatego patrzymy holistycznie na kwestię różnorakich zaburzeń, lęków, fobii, chorób i innych dolegliwości. Zachęcamy do tego, aby śmiało sięgać po pomoc psychiatrów i psychologów – gdy zachodzi taka konieczność, psychiatra i psycholog dziecięcy będą współpracować w celu zaoferowania najbardziej odpowiedniej synergii psychoterapii i leczenia farmakologicznego.

Choć problemy dzieci i młodzieży często zrzuca się na karb dorastania czy zmian hormonalnych, należy je traktować poważnie. Warto także pamiętać, że wczesne rozpoznanie i diagnoza zwiększają szansę na korzystne rokowanie i funkcjonowanie z zaburzeniem czy chorobą w późniejszym wieku. Psychoterapia pomoże młodemu człowiekowi lepiej radzić sobie z trudnościami, którymi mogą być lęki, trudności szkolne czy inne dolegliwości.

Neurolog dziecięcy – Łódź

Oprócz opieki psychologicznej i psychiatrycznej oferujemy także możliwość leczenia neurologicznego. Niektóre zaburzenia czy choroby mają podłoże biologiczne. W takim wypadku neurolog dziecięcy wraz z psychiatrą wskażą odpowiednie postępowanie w tym farmakoterapię czy inne oddziaływania terapeutyczne. Współpraca wszystkich tych specjalistów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków dla młodego pacjenta, aby jego stan mógł się poprawić.

Zachęcamy również do wizyty osoby LGBT+ – zapewniamy, że nasi specjaliści podchodzą ze zrozumieniem i akceptacją do każdego jej potrzebującego. Zwracamy dodatkową uwagę na społeczną naturę problemów osób LGBT+. Ambulatorium Stresu to miejsce bezpieczne, w którym zawsze możesz być sobą.

Oferujemy opiekę neurologiczną, psychologiczną i psychiatryczną dla dzieci i młodzieży w postaci konsultacji, diagnostyki oraz psychoterapii i farmakoterapii.


Stopka

Zamknij