Poradnia psychologiczna Łódź

Menu główne


Badania psychologiczno-pedagogiczne

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna – Łódź

Ambulatorium Stresu to miejsce, w którym otrzymasz profesjonalną opiekę. Pomożemy zdiagnozować Twoje problemy i stworzyć odpowiednie dla Ciebie leczenie. Możesz liczyć na pomoc doświadczonych specjalistów różnych dziedzin – działamy między innymi jako poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Łodzi.

Zespół diagnostyczno-terapeutyczny składający się z psychologa dziecięco-młodzieżowego oraz pedagoga-terapeuty, zapewnia pomoc w zakresie diagnozy i terapii dzieci w wieku wczesnodziecięcym, przedszkolnym oraz szkolnym.

Pomagamy dzieciom i rodzicom we wczesnym wykrywaniu nieprawidłowości w funkcjonowaniu dziecka. Jak wiadomo, odpowiednio wczesne zdiagnozowanie problemu pozwala na zastosowanie bardziej efektywnej terapii, a w dalszej perspektywie dobrze rokuje na wyrobienie mechanizmów i nawyków, dzięki którym dziecko będzie lepiej radzić sobie w różnorakich sytuacjach życiowych. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – wiemy, że tego typu działanie przynosi najlepsze efekty. Każde dziecko jest inne, dlatego leczenie powinno być dostosowane do jego potrzeb.

Poradnia w Łodzi dla dzieci i dorosłych

Oferujemy diagnozę rozwoju psychoruchowego, funkcji motoryczno-percepcyjnych dla najmłodszych oraz diagnozę i terapię trudności szkolnych: problemy w zakresie koncentracji uwagi, nadpobudliwość psychoruchowa, deficyty w funkcjonowaniu analizatorów, problemów z nauką czytania, pisania, liczenia oraz komunikacji z otoczeniem. Każdy z tych objawów będziemy badać w kontekście pełnego obrazu diagnozy problemów dziecka, nastolatka czy dorosłego. Wprowadzamy terapię nie tylko pod względem potrzeb środowiskowych, społecznych czy jednostkowych warunków psychologicznych, ale również pod względem wieku pacjenta.

Zapewniamy indywidualne zajęcia ogólnorozwojowe (motoryka duża mała, koordynacja wzrokowo-ruchowa, funkcje poznawcze) dla dzieci: ze spektrum autyzmu, z opóźnionym rozwojem psychoruchowym, opóźnionym rozwojem mowy, deficytem uwagi i nadpobudliwością psychoruchową. Specjaliści Ambulatorium Stresu posiadają doświadczenie pracy z dziećmi, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby zaoferować kompleksowe leczenie.

Diagnoza badań psychologiczno-pedagogicznych

Diagnoza obejmuje dwa spotkania z psychologiem dziecięco-młodzieżowym oraz dwa spotkania z pedagogiem terapeutą, a także jedno spotkanie zespołu z rodzicami podsumowujące wyniki diagnozy. Podczas każdego ze spotkań specjaliści wyjaśnią, na czym polega diagnoza, w jaki sposób ją przeprowadzamy, a po szczegółowym wywiadzie zaproponujemy dalsze leczenie i wyjaśnimy jego przebieg.

Opinia pisemna wydawana jest na prośbę rodziców. Wiemy, jak duże znaczenie ma odpowiednie wsparcie pacjenta w funkcjonowaniu poza ośrodkiem terapeutycznym, dlatego na prośbę ustalamy treść stosownych zaświadczeń i wystawiamy je dla pacjentów.

Każdy pacjent może liczyć na pełną uwagę naszych specjalistów, a także dyskrecję i poszanowanie indywidualnych uwarunkowań. Zapraszamy – umów się na wizytę w poradni psychologiczno-pedagogicznej Ambulatorium Stresu.


Stopka

Zamknij