Poradnia psychologiczna Łódź

Menu główne


Logopeda

Logopeda dziecięcy – Łódź

Rozwój mowy dziecka jest dla rodziców źródłem wzruszeń, radości i powodem do dumy. Jest więc zrozumiałe, że rodziców niepokoi, gdy rówieśnicy malucha mówią pierwsze wyrazy, budują zdania, a ich dziecko nie mówi wcale, posługuje się sylabami lub jego wypowiedzi są niezrozumiałe dla otoczenia. Nie zawsze różnice rozwojowe same się wyrównują, często konieczna jest odpowiednia stymulacja i terapia.

Dzisiejszy stan wiedzy logopedycznej pozwala zarówno na postawienie szczegółowej diagnozy, jak i wykorzystanie wielu innowacyjnych metod leczenia i profilaktyki nawrotu objawów w dalszym funkcjonowaniu pacjenta. Na podstawie szczegółowego wywiadu z rodzicem i dzieckiem stworzymy propozycję leczenia. Wyjaśnimy jego przebieg, tak, aby rodzice, jak i młody pacjent wiedzieli, czego spodziewać się po kolejnych sesjach. Będziemy na bieżąco monitorować rozwój leczenia i w razie potrzeby odpowiednio modyfikować metody logopedyczne do indywidualnych warunków pacjenta.

Logopeda dziecięcy w Łodzi

Niektóre wady wymowy (np.: mowa bezdźwięczna, zaburzenia słuchu fonematycznego) są przyczyną pierwszych niepowodzeń szkolnych – trudności w nauce czytania i pisania. Wiemy, że powody występowania wady wymowy są różne: od opóźnionego rozwoju mowy, poprzez uszkodzenie słuchu, aż po anatomię narządów mowy dziecka.

Dlatego, jeżeli zajdzie taka potrzeba, logopeda rozpocznie współpracę ze specjalistą innej dziedziny w Ambulatorium Stresu. Nasz personel to profesjonalni terapeuci, psycholodzy, psychiatra czy neurolog. Dzięki temu możesz mieć pewność, że diagnoza Twojego dziecka jest wystawiana na podstawie kompleksowych konsultacji i oceny problemów małego pacjenta. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na doskonalenie wady wymowy – zapraszamy dzieci w różnym wieku, ponieważ dostępne są metody pracy zarówno z maluchami, jak i nieco starszymi dziećmi.

Profesjonalna pomoc logopedy dla Twojego dziecka

Wczesna interwencja dobrego logopedy dziecięcego to szansa na satysfakcjonujące kontakty z rówieśnikami i osiąganie sukcesów szkolnych. Każdy z nas czuje się bardziej komfortowo, kiedy jesteśmy pewni swoich umiejętności i zachowania – nie inaczej jest w przypadku dzieci. Wiemy, jak istotna jest możliwość nawiązywania kontaktów z innymi dziećmi, a praca nad poprawą wymowy pozwoli dziecku lepiej rozwijać możliwość komunikacji z rówieśnikami.

Co więcej, maluch będzie mógł skupić się na zabawie i rozwijaniu swoich umiejętności interpersonalnych, zwłaszcza w rodzinie, szkole i na zajęciach poza szkolnych. Praca nad wymową to krok w kierunku usunięcia przeszkody, jaka staje na drodze rozwoju Twojego dziecka.

Oferujemy

  • konsultacje logopedyczne,
  • diagnozę logopedyczną (także pisemną),
  • terapię wad wymowy (np. seplenienia, rerania, mowy bezdźwięcznej, innych głosek),
  • stymulację mowy w opóźnionym rozwoju mowy – rozwój kompetencji komunikacyjnych,
  • profilaktykę zaburzeń mowy,
  • wspomaganie nauki czytania i pisania.

Zapraszamy do kontaktu z Ambulatorium Stresu. Na Ciebie i Twoje dziecko czeka zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy zdobywali doświadczenie w różnych dziedzinach, aby móc oferować kompleksową pomoc. Umów się na wizytę do logopedy dziecięcego w Łodzi i sprawdź sam!


Stopka

Zamknij